Vše bylo už vyřčeno

1. září 2013 v 10:54 | Bria |  Téma týdne
Myslím, že k tomuto tématu už bylo skoro vše vyřčeno. Slyšela jsem názory těch, co považjí bezdomovce na flákače, těch co je hájí i těch, co jsou neutrální. Ale ještě jsem neslyšela promlouvat skutečné bezdomovce. Většina lidí, co jenom kritizuje nikdy neslyšela mluvit ty, kterých se to týká.
Proto bych ráda odkázala na tuto stánku. Jsou to nějaký baptisti,ale ten článek docela splnil má očekávání.
Ukázal mi, že i bezdomovci jsou lidi, živé bytosti, proboha.
Víte, mně příjde bezdomovectví jako problém, ale rozhodně bych neodszovala lidi, co ho praktikují jako životní styl.
Ano, myslím, že by se dalo mluvit o životním stylu. Pro stát to sice znamená jisté obtíže a peníze navíc, ale radši bych je vrazila do bezdomovců, než do kapes nenažraných politiků. Promiňte, jak dojde na politiku, neznám bratra. Nerada se nad tím rozčiluju,ale co nadělám.

Tak zase zpátky k tématu bezdomovectví. Přidám vlastní zkušenost. Žiju v okrese Prahy, kde bezdomovci nikdy nebyli, ale teď najednou se tu objevilo spoustu takových lidí. Nikoho neobtěžují. Tedy až na jednoho jedince :D,ale o tom psát nechci. Jestli vás obtěžuje, že to jsou bezdomovci , vás problém. U Billy byl jednou jeden, co prodával ten jejich časopis Nový Prostor. Je to už docela dávno. Pořád si na něj ale vzpomínám. Vzpomínám sice matně,ale přece. Měl narezlý vousy i vlasy, který mu každým rokem ubívaly. Moc milej člověk. Pořád se usmíval, zdravil a měl dobrou náladu. K tomu obchodu jakoby patřil. Měli jsme ho moc rádi a oceňovali ho. Potom ho přejelo auto nebo co. Prostě vyvěsili papír, že je mrtvej. Tenhle článek bych chtěla věnovat jemu. Ať je mu země lehká a ať se má (ať je už kdekoliv) dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aati Aati | Web | 1. září 2013 v 12:17 | Reagovat

Chudák. Já teda musím říct že po tolika článcích, co jsem už přečetla, jsem na bezdomovce změnila úplně názor. Ani negativně ani pozitivně, ale hlavně přemýšlím... vždyť oni se kolikrát mají i líp. Stejně jako obyvatelé Afriky. Stejně jako naši předci v době kamenné, středověku i novověku. Stejně jako postižení. Každý platí svou daň za to, jak žije, a každý za to něco dobrého dostává. (Nechci zlehčovat problémy praotce Čecha, nemocných, hladovějících, atd., ale je pravda, že tito lidé si umí život kolikrát užít lépe.) A to je jen důkaz toho, že ať máme moc, nebo nic, hladovíme, nebo jsme syti, jsme upoutáni na vozík, nebo lezeme po skalách... V každém případě jsme lidé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama