#2.)Zrod Eda Moora

10. září 2013 v 19:38 | Bria |  Povídka 1
Doletěl do Brightonu - bývalého přístavu. Odtud měla vyplout jeho loď - Aiva 266. Nebyla to vůbec velká loď. Spíše naopak. Byla pro čtyřicet lidí. Problém byl v tom, že David byl čtyřicátý první. Kdyby se něco stalo, nebyl by pro něj záchranný modul a on by zůstal napospas smrti. Sám. On o tom věděl, řekl si, že to prostě riskne a tak jim podepsal papír, že si je toho vědom. Ještě před tím, než vystoupil, musel si něco promyslet. Jiné jméno. Tato mise vyžadovala po každém aby si ho změnil. Prý jim to nebude připomínat starý život. Dave to uvítal, protože to pro něj bylo symbolické sbohem Zemi. Vybral si jméno Ed Moore.
S posádkou se neznal. Nevěděl ani, kdo je kapitánem. Asi to bude nějakej hrozně ctižádostivej chlap, řekl si, někdo s pekáčem buchet a vlnitejma blond vlasama. Byl na omylu, protože kapitánem byla sebevědomá kanaďanka Emily Roy. Bylo jí asi třicet osm, ale vypadala asi o deset let mladší. Štíhlá vysoká bruneta s dlouhými,lehce vlnitými vlasy. Na první pohled dominantí typ. Emily byla oblečena ve strohé, ale velmi praktické uniformě kapitána.
"Vítám Vás na Aivě pane ehh... pane...", přivítala ho.
Ed zaváhal. Chvíli si nevzpomněl na jméno."Moore, Ed."
"Dobře, Ede. Já se jmenuji Samant... teda ne, Emily Roy. Promiňte, nemůžu si zapamatovat ani své vlastní jméno. Vy budete na můstku?"
"Na můstku? Ne, to určitě ne. Jsem psychiatr. Budu v ordinaci s panem, nevím jak se jmenuje. Něco jako Stoodman."
"Dobře tedy Tede. Tak snad někde na lodi.", ukončila Anne rozhovor.
Doufám, že ne, řekl si pro sebe Ed. Ta ženská se mu nelíbila. Vyzařovalo z ní až moc pozitivní energie a to on neměl rád.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama