CO je zakázené ovoce mnoho lidí?

17. července 2013 v 16:08 | Bria |  Téma týdne
Asi každý bude teď psát o tom,že jablko je zakázané ovoce. Ne tak já. Já si myslím, že zakázané ovoce mnoha lidí je (nejen :D) jedna prostinká věc. A tou je UPŘÍMNOST. Začalo to už někdy v první třídě. Možná dřív, možná později. Tvoje nejlepší kamarádka nakreslila úplně hroznej obrázek a zeptá se tě jestli se ti líbí a nebo jí chceš jenom zalichotit a nebo nechecš urazit.Co řekneš? "Jéé to je ale hezký! Takhle bych to já nikdy nenakreslila!". Ale je to správně nebo špatně? (↓↓↓Co si o tom myslíte vy, napiště do komentářů ↓↓↓)
A co si myslím já?
Podle mě je neupřímnost jenom synonymum lhaní. Nemyslím si, ale že lhát je někdy špatné. Pokud ovšem počítáte za lhaní i to, když něco zatajíte nebo neodpovíte zcela jasně. V případě, co jsem napsala nahoře, bych doporučovala právě se nevyjádřit zcela upřímně. Máme možnosti:
1)"Jéé to je ale hezký! Takhle bych to já nikdy nenakreslila!" - Dobře, zalichotili jste své kamarádce. Určitě je to pro ní dobrý pocit. Ale v některých případech je upřímnost důležitá. Ten příklad s obrázkem je prkotina, ale my si musíme určit,kdy je upřímnost třeba.
2)"Moc se mi to nelíbí. Třeba to neni můj styl kreslení. Asi to neni v tobě, ale ve mně." - Zlatá cesta. Možná tím člověka zarazíte,ale neurazíte.
Tákže tomuhle se říká 100% upřímnost. Já jsem si tím nadělal spoooustu prátel :D Ne,vážně tohle se v některých případech hodí. Já osobně jsem dost upřímná. Bohužel to ocení jen lidé, kteří jsou a)neurazitelní b)také upřímní. Když se mi ten obrázek fakt nelíbí a někdo chce znát mlj názor,tak to prostě řeknu.
A co vy? Jste upřímní?
Bria
http://obrazky.vysmatej.cz/obrazky/2055.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama