Proč jít "VEG"

9. června 2013 v 19:03 | Bria |  Jen tak píšu
Teď si zase něco napíšu, ať si blog odpočine od mejch čmáranic
Ahoj,
určitě už jste někdo viděl vegetariánské nebo propagační video plné fotek na kterých je spoustu zvířat bez hlavy nebo jiných končetin.
Já bych je asi nejradši ve svém článku vynechala a prostě jenom napsala, proč si myslím, že by každý měl alespoň zkusit být vegetarian.
1) Mám za to, že bez živočišných tuků se mohu pravděpodobně dožít více let, než při aplikování masité stravy plné těchto tuků.
2) Myslím si, že člověk není masožravé zvíře a tudíž by ostatní živočišné druhy neměl jíst každý týden. V ideálním světě by si svou potravu lovil. Dokážete si vůbec představit to, v jakých podmínkách žijí zvířata nacpaná v klecích? Ne? Jen pro představu: Slepice mají v "továrnách na vejce" místo asi velikosti A4. Kdyby živočichové, které chováme pro maso jen tak pobíhali třeba po lese a užívali si, nemám nic proti tomu, jíst maso.
3)Je to ekonomičtější - když srovnáte zeleninu a maso... CO je levnější? NO comment...
4)Dobře, řekněme, že máte halu plnou krav. Co musíte udělat? Asi je nakrmit, jinak vám pojdou hned. Myslím, že kdyby lidstvo investovalo ty peníze kterými krmí ty zvířata k tomu, aby nakrmilo sebe, nebyl by hladomor v takové míře.

Je mi jasné, že asi mnoho lidí se mnou nesouhlasí. Asi jen 2% ČR jsou vegetariáni. Myslím, že naše republika ještě nedospěla k tomuto "trendu".Ani tady nenarazíte na moc restaurací s vegetariánskými nabídkami. Třeba dneska jsem byla oslavit svoje narozeniny v restauraci (a to nebyla žádná úplně levná) a ani tam nebyla oddělená bezmasá jídla. Vlastně tam byla tak 2 bezmasá jídla. Pro mne jako vegetariána to tedy není moc lehké. Ve škole vaří blafy a ještě z masa(To mi přijde jako plejtvání maximálního kalibru. Nějaký zvíře bídně žilo a zemřelo jenom aby z něj udělali pajšl, co každej odhodí?). V restauraci se ale nestravuji často, nejčastěji jím doma, takže žádný problém.
Kdyby byl zájem, klidně bych sem přidala i nějaký veget. recept,ale dost pochybuju, že by někdo chtěl...
Bria

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký žánr bych měla psát?

Drama 32% (8)
Sci-fi 24% (6)
Historické 8% (2)
Romantika 8% (2)
Detektivka 8% (2)
Válečné 4% (1)
Fantasy 16% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama