"Kočkovina" na výletě aneb moje první

17. června 2013 v 16:35 | Bria |  Téma týdne
Ahoj,
kocovina neboli vopice a nebo jak říkám já - kočkovina, se určitě každému "stala". Za celý život jsem měla "jenom" dvě (je mi 15). Já bych ale chtěla psát o té mojí úplně první.
Stalo se mi to na školním výletě. Jeli jsme s mojí třídou do Lednicko-Valtického areálu. Nu,jižní Morava. Našeho pana zastupujícího profesora napadlo, že by nás mohl vzít do vinného sklípku. Podotýkám, že pán profesor není jen příležitostný degustátor vína, nýbrž vášnivý poživatel :-).
Tak jsme se posledního večera našeho pobytu sebrali a odjeli autobusem do Lednice, kde už měl ten starý násoska rezervovaný svůj oblíbený sklípek. Začalo to velmi kultivovanou přednáškou o degustaci vín: jak se má správně držet sklenice atd... Potom jsme dostali na výběr, která vína budeme pít. Někteří slušní žáci opravdu degustovali, ale to byli jen zavalití šprtíci a svědomití šplhouni. My jsme se pořádně "vožrali", záchvaty smíchu střídaly záchvaty pláče. To jediné si pamatuju. Jo vlastně také si vzpomínám, jak si naše zoufalá plnotučná třídní stěžovala na její osamělý osud.
Večer jsme si my-pijani docela užili, ale ráno přišlo něco, co se mi stalo poprvé. Ukrutná kočkovina - bolest nejen hlavy. Vlastně jsme ji dostali my všichni pijící. Když někdo promluvil jen o trochu hlasitěji než je šepot, směřovaly na něj rozzuřené pohledy poopilců. Bohužel jsme ten den museli balit a jelo se domů, ale kocovina do poledne přešla. Jo a něco jako Paralen nezabírá :)

A jaká je vaše první zkušenost s kočkovinou? Máte nějaké tipy na zbavení se této ohavné věci?


Bria
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LukasLongr LukasLongr | E-mail | Web | 17. června 2013 v 17:39 | Reagovat

Dobrý školní výlet. Co bych za něj dal. Já už mám takové výlety za sebou. Teď se o sebe už musí starat sám.
Kocovinu jsem měl jen jednou a ráno jsem musel hned do školy. Nevím jak ostatním, ale já se napiji alkoholu, s kterým jsem večer nebo ráno skončil a funguje to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama