Jak se chováš ty ke mně, tak já se chovám k tobě...

10. června 2013 v 17:33 | Bria |  Téma týdne
Někteří spoluobčané se podle tohoto motta snaží chovat. Nebo si to alespoň myslí. Myslím si, že mnoho z nás obytel České republiky má v sobě jakousi nenávist vůči někomu, kdo je menšinou. Já osobně nemám nic proti Romům, jen proto, že mají jinou barvu kůže. Vlastně proti Romům vůbec nic nemám. Víte proti komu ale něco mám? Proti lidem, co neplatí daně a nebo se jinak snaží všemožně stát vysávat ve vlastní prospěch. Třeba i politici. To mi přijde smutné. Jdete do politiky a snažíte se něco změnit, ale nejste vidět kvůli lidem, kteří se nahoru dostávají pomocí skandálů, uplatkářství a čištěním análů jiných.
Ale zpátky k tématu... Romové mi nepřijdou nějak cituji " Nechutní, budižkničemové, který se jenom válej doma a dělaj děti." Mně osobně se "cikánská" dřívější kultura líbila. Bylo by zajímavé cestovat kočovně po světe v maringotce s nejbližšími. Má to ovšem stinné stránky. Jejich nátura a zvyky jsou poněkud jiné a možná proto jim nerozumíme...
Myslím, že by bylo špatné "házet je všechny do jednoho pytle" já vím, že jsou Romové, kteří pracují a živí své rodiny. Dokonce se i vzdávají svého dosavadního života a pojímají za manžele/ky Čechy. Ale ruku na srdce, kdo to vidí stejně nebo alespoň podobně jako já? Kdo si myslí, že problém není jenom v Romech ale také v nás? Asi je nás málo a myslím, že kdybychom chtěli,co se týče vztahu k Romům, nějak pokročit, musíme se zbavit našeho (do hlavy nám natlučeného názoru na ně) a udělat si zcela svůj vlastní .
Neříkám, že nejsou členové této etnické skupiny, kteří nekradou a nedělají státu škody. Ano, jsou a není jich věru málo. Ale to neznamená, že bychom jim měli dávat kolektivní vinu. V čemž jsou Češi experti, ne?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama